مديريت مجموعه

* مصاحبه با دكتر مهندس فلسفيان*

 

آقای دکتر فلسفیان، سابقه علمی خود را چگونه توصیف می کنند ؟

فارغ تحصیل رشته ی مهندسی  برق  از دانشگاه صنعتی -رتبه ی 214 کنکور تجربی و فارغ التحصیل از دانشگاه شهید بهشتی . دارای مطب روان پزشکی در سعادت اباد تهران

آقای دکتر چرا از مهندسی برق به پزشکی  رفتید ؟

به دلیل علاقه ای که پیدا کردم و ضرورتی  که در 30 سالگی برای الگوسازی احساس کردم تصمیم گرفتم  در کنکور، این بار در رشته پزشکی شرکت کنم تا با رتبه ام قابل دسترس بودن رتبه پزشکی  را به همه نشان دهم .

رتبه 214 تجربی در سن 30 سالگی حاصل چقدر تلاش شماست ؟

برای کنکور پزشکی از 20 اسفند تصمیمم قطعی شد و تا کنکور 3 ماه و نیم بیشتر فرصت نداشتم .

چگونه در رشته پزشکی که خیلی از دانش آموزان قوی با3-2 سال خواندن  قبول نمی شوند را در این مدت کم قبول شدید؟

در سایه ی روح امیدوار، برنامه ریزی منظم ، اولویت بندی درسی، تسلط بر مطالب با تست زیاد و بی خیال در برابر نتیجه احتمالی .

چرا از پزشکی به مجموعه ی آموزشی پیام جاوید رسیدید؟

بعد از اینکه باورهایم در مورد آسان بودن موفقیت در کنکور در صورت داشتن درک درست با کسب رتبه 214 نشان دادم و بعد از آنکه این تجربه ،در مورد موفقیت برادرانم کارایی خود رانشان داد، تصمیم گرفتیم با تاسیس مجموعه ی پیام جاوید این باورهای ماندگار و جاودانه  را به خواستاران موفقیت هدیه دهیم.

اگر می شود محورهای اساسی موفقیت برادرانت ، را برای خوانندگان بازگو نمائید ؟

برادرانم هر کدام شان برای جمعیت عظیمی از داوطلبان، الگوی امید آفرین و انگیزه بخش هستند.

مثلا برادر کوچکترم آقا جواد، آن موقع رشته انسانی می خواند به دلیل دلبستگی شدید به فوتبال ، افت شدید درسی پیدا کرد، به طوری که در سال سوم در 6 درس تجدید شد. وهمین باعث احساس ناتوانی برای موفقیت در کنکور گردید.

با کار روانی و انگیزه بخشی فردی ، همین دانش آموز در سال چهارم هم  6 درس تجدید شده  سال سوم را پاس کرد و هم در رشته حقوق قبول شد.

برادر بعدی تان دکتر حسین است زندگی ایشان چه پیامی برای داوطلبان دارد؟

دکتر حسین  با معدل 14 در اثر یک موفقیت امید به آینده اش بیشتر شد و عزم خویش را برای رسیدن به پزشکی جزم کرد. حاصل چنین تصمیم و تلاش ،کسب رتبه ی 261 کنکور تجربی و قبولی پزشکی ایران بود. این موفقیت زمینه ساز موفقیت های بزرگتر او شد . تا جایی که امروز در 38 سالگی  دارای مدرک فوق تخصص جراحی عروق و استاد دانشکده پزشکی است.

پیام دکترعلی اصغر برای کدام دسته از داوطلبان مفید است ؟

پیامش بیشتر برای آنانی است که تا سال سوم با معدل بالا درس خواندند . به این گروه می خواهد بگوید مبادا خستگی، یأس ، دلبستگی های مزاحم و یا سرگرمی های ویرانگر باعث شود از ادامه راه مأیوس شده و خود را از آینده بزرگی که مستحق آن هستید و 11 سال برای آن معدل بالا کسب کردید محروم نکنید .

جدیدترین تجربه موفق خانوادگی تان،قبولی برادرزاده تان علی اکبر در رشته پزشکی  است . پیام های این تجربه چیست ؟

علی اکبر دانش آموز دبیرستان نمونه آمل بود.

بر تکیه بر معدل سال سوم دبیرستان ،خودش فکر می کرد می تواند در رشته مورد علاقه اش قبول شود . اما سال اول ناموفق بود . مجبور شد سال دوم با یکسری تغییرات دوباره  تلاش  کند باز هم به هدف نرسید .

 

 

تماس با ما

            

برچسب ها

 
 
کنکور،دبیرستان ، آموزشگاه ، تست ، آموزش آنلاین 

    

                

 

 

شبکه اجتماعی ما را دنبال کنید

Telegram: http://t.me/payamjavid1

instagram:instagram.com/payamejavid